Region Östergötland

Ledning

Kvinnokliniken i Norrköping


Tf Verksamhetschef

Ninnie Borendal Wodlin
E-post: ninnie.borendal.wodlin@regionostergotland.se

 

Läkarchef och medicinskt ansvarig läkare, klinikövergripande

Katri Nieminen
E-post: katri.nieminen@regionostergotland.se

 

Medicinskt ansvariga


Gynekologiska mottagningen

Medicinskt ansvarig gynekologiska mottagningen
Karin Bergare
E-post: karin.bergare@regionostergotland.se 

Vårdenhetschef gynekologiska mottagningen
Gunilla Kallryd
E-post: gunilla.kallryd@regionostergotland.se 

 
Förlossningsavdelningen

Medicinskt ansvarig 
Agneta Werner
E-post: agneta.werner@regionostergotland.se 

Vårdenhetschef
Ulrica Ottosson
E-post: ulrika.ottosson@regionostergotland.se  

BB-Gynavdelningen

Medicinskt ansvarig gynekologiska avdelningen
Karin Bergare
E-post: karin.bergare@regionostergotland.se

Medicinskt ansvarig BB-avdelningen
Valerie Stålberg
E-post: valerie.stalberg@regionostergotland.se

Vårdenhetschef
Helén Öhlin
E-post: helen.ohlin@regionostergotland.se

Vårdenhetschef
Linda Schönberg
E-post: linda.schonberg@regionostergotland.se

 

Kvinnohälsan

Medicinskt ansvarig
Birgitta Zdolsek
E-post: birgitta.zdolsek@regionostergotland.se

Vårdenhetschef
Maria Åkerlund
E-post: maria.akerlund@regionostergotland.se

Vårdenhetschef
Anna-Maria Pettersson
E-post: anna-maria.pettersson@regionostergotland.se