Landstinget i Östergötland

Medarbetare

Bild på Martin Schilling

Martin Schilling
Verksamhetschef Clinicum
Specialistläkare internmedicin
Överläkare akutsjukvård
Universitetsöverläkare i simulering och implementering

Tjänstgöringsgrad Clinicum: 50 %
 
E-post: martin.schilling@regionostergotland.se
Telefon: 070-324 26 15

Rebecka Nylén
Enhetschef US
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 100 %
(Föräldraledig 15 dec 2018-aug 2019)
E-post: rebecka.nylen@regionostergotland.se
Telefon: 010-103 72 45

Roger Larsson
Teknisk koordinator
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 100 %
  
E-post: roger.c.larsson@regionostergotland.se
Telefon: 010-103 64 29

Anneli Holgersson
Tekniker
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 100 %

 

E-post: Anneli.holgersson@regionostergotland.se
Telefon: 010-103 69 48

Tina Erlandsson
Administratör US
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 100 %

 

E-post: tina.erlandsson@regionostergotland.se
Telefon: 010-103 78 67

Erika Sahlén
Enhetschef ViN
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 100 %

 

E-post: erika.sahlen@regionostergotland.se
Telefon: 010-104 16 13

Jenny Silvén
Enhetschef LiM samt tf enhetschef US
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 100 %

 

E-post: jenny.silven@regionostergotland.se
Telefon: 010-104 82 85

Eva Larsson
Administratör LiM
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 100 %

 

E-post: eva.ma.larsson@regionostergotland.se
Telefon: 010-104 80 81

Annika Englund
HLR-koordinator Östergötland
Legitimerad sjuksköterska
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 100 %
 
E-post: annika.englund@regionostergotland.se
Telefon: 070-331 25 31

Eva Stuart
Pedagogiskt rådgivande instruktör
Legitimerad sjuksköterska
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 60 %

E-post: eva.stuart@regionostergotland.se
Telefon: 070-386 48 15 

Hanna Andersson
Koordinerande instruktör
Specialistsjuksköterska intensivvård
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 50 %

E-post: hanna.m.andersson@regionostergotland.se
Telefon: 010-103 79 19

Tommy Jansson
Koordinerande instruktör
Specialistsjuksköterska intensivvård
Tjänstgöringsgrad Clinicum 40 %

E-post: tommy.jansson@regionostergotland.se
Telefon: 010-103 08 83

 

 

Laila Norén
HLR-instruktör
Tjänstgöringsgrad Clinicum 10 %

 

E-post: laila.noren@regionostergotland.se

Stefan Redéen
MD PhD
Instruktör
Överläkare kirurgiska kliniken US
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 10 %

E-post: stefan.redeen@regionostergotland.se

Anna Holm
HLR-ansvarig läkare centrala distriktet
Överläkare kardiologi
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 10 %

E-post: anna.c.holm@regionostergotland.se

Krisztián Csatari
HLR-ansvarig läkare västra distriktet
Överläkare internmedicin
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 10 %


 

 E-post: krisztian.csatari@regionostergotland.se

 

Håkan Hult

Professor
Pedagog 
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 20 %

E-post:hakan.hult@liu.se
Telefon: 070-8510480

Sara Bonnevier
HLR-koordinator ViN
Legitimerad sjuksköterska
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 50 %

 

E-post: HlrViN@regionostergotland.se
Telefon: 010-104 21 23

Therese Landström
HLR-koordinator ViN
Legitimerad sjuksköterska
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 40 %

 

E-post: HlrVin@regionostergotland.se
Telefon: 010-104 21 53

Anette Alfredsson
Koordinerande instruktör
Specialistsjuksköterska anestesi

Tjänstgöringsgrad Clinicum: 50 %

 

E-post: HlrLim@regionostergotland.se
Telefon: 010-104 79 17

Thierry Dewez
Koordinerande instruktör
Legitimerad sjuksköterska
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 40 %

 

E-post: HlrLim@regionostergotland.se
Telefon: 010-104 79 16

 

Mimmi Johansson
Koordinerande instruktör
Tjänstgöringsgrad Clinicum: 50 %

 

E-post: mimmi.johansson@regionostergotland.se
Telefon: 010-104 59 21

Sofia Schelin
Koordinerande instruktör
Specialistsjuksköterska intensivvård

Tjänstgöringsgrad Clinicum: 50 %

 

E-post: sofia.schelin@regionostergotland.se
Telefon: 010-104 79 19

Magnus Stridsman

Enhetschef, Test och Innovation

 

E-post: magnus.stridsman@regionostergotland.se

Telefon: 010-1032251

Mobil: 070-6282251

Elisabeth Willén
Innovationsrådgivare

 

E-post: elisabeth.willén@regionostergotland.se

Telefon: 010-1037842
Mobil: 0702-667820

Eva Eriksson
Innovationsrådgivare

 

E-post: eva.ma.eriksson@regionostergotland.se

Telefon: 010-103 05 73
Mobil: 072-201 12 79

Emma Eneling
Innovationsrådgivare MT

Tjänstgöringsgrad: 50 %

 

Erik Sundvall
Innovationsrådgivare IT

Tjänstgöringsgrad: 10 %

 

Oskar Reuterås
Innovationsrådgivare IT

Tjänstgöringsgrad: 20 %

 

Henrik Synnergren
Innovationsrådgivare Vård

Tjänstgöringsgrad: 30 %

 

Jan Fahlgren
Innovationsrådgivare MT

Tjänstgöringsgrad: 50 %